| Ürün adı | Kalıcı Ferrit Seramik Mıknatıs |
|---|---|
| Taşıma Paketi | Özelleştirilmiş Kartonlar ve Paletler |
| Şartname | ISO/TS16949 |
| Marka | Ortak-Mag |
| Menşei | Siçuan, Çin |
| İsim | Ferrit Halka Mıknatıs |
|---|---|
| Taşıma Paketi | Karton Ahşap Palet |
| Sertifika | RoHS, ISO9001 |
| Marka | ortak site |
| Tip | Kalıcı |
| Cost | Low |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Remanence | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
|---|---|
| Coercivity | High |
| Flux Density | High |
| Magnetic Strength | High |
| Energy Product | High |
| Temperature Resistance | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Magnetic Strength | High |
| Flux Density | High |
| Energy Product | High |
| Remanence | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Magnetic Strength | High |
| Corrosion Resistance | 3600 |
|---|---|
| Cost | Low |
| Remanence | High |
| Temperature Resistance | High |
| Flux Density | High |
| Yoğunluk | 4.9 g/cm3 |
|---|---|
| İçsel Zorlayıcılık | 240-280 KA/m |
| Boyut | (R51,8mm-r43,1mm)×39,0mm |
| Hoşgörü | +/- 0,05 mm |
| Manyetik Enerji Ürünü | 27-30 KJ/m3 |
| Trademark | Joint-mag |
|---|---|
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Working Temperature | 250℃ |
| Model No | General Model Number |