| Curie sıcaklığı | 450 ° C |
|---|---|
| Rekabet avantajı | Yüksek sıcaklık dayanımı |
| Yoğunluk | 4.9 g/cm3 |
| Mıknatıslanma Yönü | Eksenel |
| Boyut | (R51,8mm-r43,1mm)×39,0mm |
| Menşei | Siçuan, Çin (Anakara), |
|---|---|
| İçsel Zorlayıcılık | 240-280 KA/m |
| Standart | ISO9001/ROHS/ |
| Manyetik Enerji Ürünü | 27-30 KJ/m3 |
| Uygulama | Motorlar, Hoparlörler, Manyetik Ayırıcılar |
| Maksimum çalışma sıcaklığı | 250°C |
|---|---|
| zorlama | 235-275 KA/m |
| Yoğunluk | 4,8-5,2 G/cm3 |
| Model numarası | Genel Model Numarası |
| Maksimum çalışma sıcaklığı | 200 ° C'ye kadar |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
|---|---|
| Type | Permanent |
| Package Size | 340mm×255mm×75mm |
| Competitive Advantage | High Temperature Resistance |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Processing | Wet Molding |
|---|---|
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Type | Permanent |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Cost | Low To Moderate |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Cost | Low To Moderate |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Application | Universal Motor |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Cost | Low To Moderate |
| Color | Dark Gray To Black |
| Coating | No Coating |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Processing | Wet Molding |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Magnetization | Multi-Poles |