| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Port | Shanghai, China |
| Magnetization | Multi-Poles |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Type | Permanent |
|---|---|
| Curie Temperature | 450°C |
| Port | Shanghai, China |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
| Applications | Motors, Sensors, Loudspeakers, Magnetic Separators |
| Corrosion Resistance | High |
|---|---|
| Magnetic Strength | High |
| Temperature Resistance | High |
| Cost | Low |
| Flux Density | High |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Remanence | High |
| Mıknatıslanma Yönü | Eksenel |
|---|---|
| Hoşgörü | +/- 0,05 mm |
| Standart | ISO9001/ROHS/ |
| Paket boyutu | 340mm×255mm×75mm |
| Yoğunluk | 4.9 g/cm3 |
| Application | Universal Motor |
|---|---|
| Color | Dark Gray To Black |
| Remanence (Br) | 0.3 - 0.45 T |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Type | Permanent |
|---|---|
| Composition | Anisotropic Strontium Ferrite |
| Coercivity | ≥ 1500 Oe |
| Port | Shanghai, China |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Taşıma Paketi | Özelleştirilmiş Kartonlar ve Paletler |
|---|---|
| Şartname | ISO/TS16949 |
| Marka | Ortak-Mag |
| Menşei | Siçuan, Çin |
| Model numarası | L014 |
| Ürün adı | Kalıcı Ferrit Mıknatıs |
|---|---|
| Taşıma Paketi | Karton Ahşap Palet |
| Marka | JOINT-MAG, Joint-Mag |
| Menşei | Sichuan, Çin (Anakara), |
| Malzeme | SrO·6Fe2O3 |
| Maksimum çalışma sıcaklığı | Yüksek |
|---|---|
| Akı yoğunluğu | Yüksek |
| kalıntı | Yüksek |
| İçsel Zorlayıcılık | Yüksek |
| Malzeme | Ferrit |